Artık biz değil Bilal ödesin: Bilal’in dolarlarını sıfırlıyoruz

 Öğrenci Kolektifleri’nden dev yardım kampanyası! Kolektifler, Bilal Erdoğan’ın dolarlarını sıfırlaması yardım kampanyası başlatıyor. İşte Kolektif’in çağrısı:

Artık biz değil Bilal ödesin: Bilal’in dolarlarını sıfırlıyoruz

24 Şubat günü bir ses kaydı ile Bilal, hayatımıza yeniden girdi. Kayıtta, Bilal Erdoğan ile “babacığı” Tayyip Erdoğan arasında 17 Aralık operasyonu günü geçen konuşmalar yer alıyordu.
“Babacık” Tayyip Erdoğan’ın tek ses kaydı Bilal’e laf anlatmaya çalışırken değil elbette. Her gün yeni bir kaset yayınlanıyor; yargıya, futbola nasıl müdahale edildiği görülüyor, rant için sit alanlarına sahte raporlar düzenlediği ortaya çıkıyor.

Bunu yaparken Tayyip Erdoğan yalnızca oğluyla birlikte değil bütün sülalesi ile iş bitiriyor. Karşımızda akrabalar arası bir suç şebekesi var! Öyle eften püften bir şebeke değil, hem ülkenin en yüksek mevkilerini elde etmiş, hem de en çok parayı iç etmiş bir şebeke! Şebekenin başı Tayyip, sağ kolu ise Bilal oğlan!

Tayyip Erdoğan akıl ve talimat veriyor oğluna “Paranın şu kadarı akademiye, şu kadarı eniştene, şu kadarı bilmem ne vakfına”. Milyarlarca doları erite erite bitiremedi ve Bilal sonunda hala “sıfırlayamadığı” 30 milyon dolar parasının olduğunu itiraf ediyordu.

Hırsızlıkla, halkın cebinden çalınan kirli 30 mil-yon do-lar! Kaç öğrenci bursu, kaç ev kirası, kaç elektrik faturası, kaç akbil, kentkart eder? Bilal’in eritemediği milyonlar bu ülkede kaç insanın okumasını, insanca yaşamasını sağlar?

Buradan herkese çağrımızdır! Madem bu “Bilal oğlana” paraları sıfırlama görevi verildi, gelin biz de biraz yardım edelim. Artık biz değil Bilal ödeyecek!

Harçlarımızı, Bilal ödesin!

Akbilimizi, Kentkartımızı, Bilal ödesin!

Yurt paralarını, Bilal ödesin!

Yemekhane paralarını, Bilal ödesin!

Kredi borçlarımızı, Bilal ödesin!

Emeğimizden, hakkımızdan yıllarca aldıkları o paraları biraz da Bilal ödesin. Ödesin ki daha kolay “sıfırlayabilsin”

Paraları sıfırlamak için geri sayım başladı!

Sen de ödemediklerini yaz, fotoğrafını çek, gönder; #bilalodesin diyerek her birlikte Bilal’in hesabından düşelim!”

Kampanyayı duyan öğrencilerin bir kısmı turnikeden atlamaya başladı bile;

 

Kaynak: Kolektifler

TEILEN
Önceki İçerik#DirenKabak
Sonraki İçerikSanat’a dokunanlar

Bir Cevap Yazın