çocuk şifresi2
Bir yabancı adam, 8 yaşındaki erkek kız çocuğunun yanına gelir ve bazı aksilikler olduğunu, annesinin kendisini yolladığını, çocuğun kendisi ile gelmesi gerektiğini söyler. Bunun üzerine çocuk adama şifreyi sorar. Ne şifresi mi? 

Çocuk Şifresi nedir?

Çocuk Şifresi; Ebeveyn (anne, baba)  ve çocuklar arasında hazırlanan bir şifredir. Şifreyi sadece çocuklar ve ebeveynler bilir. Yabancılar bilemezler. Yabancı biri çocuklara aksilikler olduğunu, annesinin kendisini yolladığını, çocuğun kendisi ile gelmesi gerektiğini söylerse çocuk şifreyi sorar. Eğer yabancı şifreyi bilemezse o zaman alarm devreye girer. Çocuk olduğu yerde çığlık atar. Çevrede insanlar olduğu için hemen müdahale eder. Böylece çocuk kaçırılmaktan kurtulur. Bu olayın gerçekleşmesi durumunda çocuğunuza büyük ödülü verirseniz. Çocuk Şifresi’ni hiç unutmazlar. Bizden size tavsiye çocuklarınızla konuşun. Aranızda bir şifre oluşturun. O şifreyi söylemeyen kimse ile gitmemesini söyleyin. Belki de bu şekilde çocuklarımızı biraz daha koruyabilir, hiç olmazsa kendi dünyamızı biraz daha emniyetli hale getirebiliriz.

Benim çocuğuma dokumayan yılan bin yaşasın derseniz. O yılan bir gün sizin de çocuğunuza dokunur. O yüzden bu bilgiyi herkesle paylaşın ve çığlık atan çocuklara kulak verin! ve yardım edin.

[email protected]

twitter.com/cocuksifresi