IŞİDIŞİD’e karşı eylem yapak diyen ne solcu, ne de sağcı gördüm. Ne oldu korkuyor musunuz? Susarsanız sıra size de gelecek! Çünkü Musul sustu Musul’a girdiler. Arkalarına bile bakmadılar, kaçtılar. Yakasında Irak Bayrağı olan generaller kıyafetlerini bile yola atmıştı. Üstüne üstün konsolosluk basılmış, bayrak indirilmiş, esirler alınmış ve ne yazık ki çocuklar öldürülmüştü. Neyden korkuyorsunuz? IŞİD’ten mi? Zaten korkudan besleniyorlar! Sen korktukça var olacaklar. Sen sustukça sana doğru gelecek. Siyasiler mırın kırın etti. Üç beş bişe söyledi. Bizimkilerin vermediği tepkiyi yabancı ülkeler verdi. Oysa iki gün öncesinde yaşananlara bakınca, en sert tepkileri vermeleri lazımdı! Hatta daha da sertleşmeleri gerekiyordu. Lakin biraz sakinleşmiş gibiydiler. Hatta başbakan topu Davut’a attı. Sizce de bir terslik yokmu?

IŞİD hemen hemen herkesin kutsalına yapabileceği en iğrenç şeyleri yaptı. Çok değil daha 2 gün önce bunun için birbirimizi yememeye çalışmadık mı? Madem birbirimizi sindirebiliyoruz ve hala bir aradayız. Buyrun size ikimizinde sindiremediği IŞİD…

Fırtına öncesi sessizlik mi? En ses çıkarmamız gereken şeyde bile ses çıkaramayacaksak susup, ikin gün sonra unutup, tekrar birbirimizi yiyeceğiz? Hani BARIŞ! BARIŞ! diyorduk. Neden en ufak bir eylem bile yapılmıyor biri buna bir açıklasın? Savaşa girelim yada girmeyelim demiyorum. Neden meydanlara çıkıp haykırmıyoruz? Kimden korkuyorsunuz? Yarın birbirimizin yüzüne nasıl bakacağız? Hangi yüzle birbirimizi yemeye kalkışacaksınız?

Bir Cevap Yazın