kaza degil cinayet

Asansör kazasının ayrıntıları belli oldukça devlettin de bu kazalara ne kadar el, ayak olduğu ortaya çıkıyor. Çünkü Merkezi yönetimin onayından geçen projeler ve TOKİ ile ortaklaşa yapılan inşaatlar denetimlerden muaf… Evet yanlış duymadınız. Muaf! Bu şu anlama geliyor bu denetim yaptırmayanların da payı var demek oluyor. Torunlar’ın sahibi Cumhurbaşkan’nın İmam Hatip’ten arkaşı o muaf olmayacak da kim olacak? Çok değil Esenyurt’ta yaşanan olayı hatırlayın. 11 İşçi yanarak can verdi. Bu 11 işçi’nin 11’i de kusurlu bulundu. Yani onlara uygun çalışma ortamını ve uygun barınma yerini ayarlayamayanların hiç bir kusuru yoktu.

AVM’nin inşaatı bitti, hizmete açıldı. Suçlu olarak işçiler gösterildi. Ali Sami Yen’de yaşanan olayda ise yine Torunlar’ın sahibi çıktı bizim hiç bir eksiğimiz yok dedi. Her şiyimiz tas tamam dedi.  Buna benzer bir açıklamayı da Soma Holding’in sahibinden duymuştuk. Ancak ilerleyen süreçlerde madeni ne şartlar işlettikleri gün yüzüne çıkmıştı. Ancak işçiler yine ciddiye alınmadı. Tam 301 kişinin hayatını kaybettiği madeni işletenlere olaydan sonra bir de termik santral ihalesi veren dövlet adeta Soma Holding’i ödüllendirdi.

Soma Holding Ödül Haberi  buyrun bu da haberi okuyabiliyorsanız okuyun…

Ali Sami Yen’deki olaya dönecek olursak gelişmelerden ve tepkilerden oluşan derleme yaptım. Buyrun siz bakın. Çok da söylenecek bir şey yok… Yine aynı şeyler olacak gibi duruyor.

Kaza ile ilgili yaşanan son gelişmeler ve tepkiler:

TEILEN
Önceki İçerikNasıl gidiyor?
Sonraki İçerikRuslar Komünizm İstiyor

Bir Cevap Yazın