tersanegenel

Tuzla gemi tersanesinde iş cinayeti sonucu hayatını kaybeden Tamer Şeyhun aleyhine ifade vermeyi reddeden, aynı yerde çalışan ve Şeyhun’un ölümüne şahit olan Veysel Sargut işten kovuldu

 

Tuzla gemi tersanesinde 23 Şubat 2014 tarihinde iş cinayeti sonucu hayatını kaybeden Tamer Şeyhun aleyhine ifade vermeyi reddeden, aynı yerde çalışan ve Şeyhun’un ölümüne şahit olan Veysel Sargut 30 Ocak günü işten kovuldu.

Tamer Şeyhun’un ölümüyle ilgili açılan ceza davasıyla ilgili olarak 23 Ocak’ta Anadolu 68. Asliye Ceza mahkemesinde görülen ilk duruşmada tersane yetkililerinin baskılarına rağmen tersane patronu aleyhine ifade veren Veysel Sargut 30 Ocak’ta 17. Madde gerekçe gösterilerek işten atıldı.

Limter-İş’in açıklamasına göre, Sargut işten atılan işçi arkadaşlarıyla bile vedalaşmasına fırsat verilmeyerek tersane güvenliği tarafından tersane dışına çıkarıldı.

Limter-İş Sendikası açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Limter-İş Sendikası olarak tersane patronlarının insani ve ahlaki olmayan bu tutumunu protesto ediyor, tersane patronlarının işçi kıyımına boyun eğmeyerek onurlu bir davranış sergileyen işçi arkadaşımızı yalnız bırakmayacağız.”

 

[ad_2]

Bir Cevap Yazın